Prezenty dla pierwszaków

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W klasie 1a i 1b od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Dzieci przyszły ubrane na czerwono i w pięknych mikołajkowych czapkach. Sam Mikołaj z uwagi na to, że miał dużo pracy w tym dniu, zostawił uczniom worek z prezentami pod drzwiami i dołączył do niego list, w którym poprosił panie wychowawczynie o rozdanie prezentów. Uczniowie, żeby otrzymać paczki, musieli jeszcze sprostać kilku zadaniom. Wszyscy wspaniale się bawili. Jednak to nie był koniec atrakcji. Po rozdaniu paczek pierwszoklasiści udali się do sali gimnastycznej, gdzie wraz z innymi klasami i nauczycielami zatańczyli mikołajkowy taniec. Na koniec tego wspaniałego dnia dzieci obejrzały film „Ekspres polarny”.