Przerwa na czytanie

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince przyjęła zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i wzięła udział w kolejnej, II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Uczniowie i nauczyciele czytali w swoich klasach wybrane przez siebie książki. Wyjątkiem była klasa V, która swoją przerwę na czytanie miała w autobusie w drodze do kina Helios w Legnicy. Klasy wykonały też wspólnie plakaty promujące akcję „Przerwa na czytanie”. Celem akcji jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; integracja środowiska lokalnego; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

#przerwanaczytanie