Rok szkolny 2019-2020 zakończony

Tym razem zakończenie roku szkolnego nie było tak uroczyste, jak w latach poprzednich. Ze względu na pandemię nie mogli się spotkać na uroczystym apelu uczniowie wszystkich klas. Zakończenie roku szkolnego podzielone zostało na dwa dni oraz rozpisane na godziny dla poszczególnych klas. Zachowane zostały również zasady bezpieczeństwa podane przez GIS. Nie zmieniło się jedno – wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy w ciągu minionego roku szkolnego intensywnie angażowali się w życie szkoły.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince nie zabrakło też stypendiów. Stypendia Wójta Gminy Męcinka z rąk wójta Mirosława Brzozowskiego i wicewójt Arlety Gregulskiej-Oksińskiej otrzymali: za naukę Jakub Duda V B, Antonina Lena Jarecka VIA, Milena Cholewińska VIA, Milena Wnuk VII, Dominika Wnuk VIII i Amelia Budziszyn VIII; za wyniki w ogólnopolskim konkursie Dominika Wnuk, Natalia Błońska i Dawid Stadnik z kl. VIII (Finaliści konkursu „Losy Polaków na wschodzie w latach 1939-1956″), Nikola Łukawy kl. VIII (I miejsce w Ogólnopolskim konkursie OSE wyzwanie), Łucja Fitrzyk kl. VA (Laureatka Ogólnopolskiego konkursu wiedzy Ekonomiczno-Finansowej).

Tradycją szkoły im. Mikołaja Kopernika są również tytuły Copernicusa wręczane na zakończenie cyklu edukacyjnego. W minionym roku szkolnym otrzymali je uczniowie: Patryk Wałach Sportowiec, Kornel Gałuszka Sportowiec, Julia Oksińska Artysta, Wiktoria Boczula Artysta, Szymon Pawlaczek Artysta, Klaudia Tracz Artysta, Wiktoria Wałach Sportowiec, Gabriela Bryłkowska Artysta, Julia Jarocha Artysta, Roksana Gaweł Artysta, Dominika Wnuk Humanista i Nikola Łukawy Artysta.

Na zakończenie roku szkolnego dyrektor Bogusława Kałużna wręczyła tradycyjnie nagrody i świadectwa dla najlepszych. Do uczniów w klasach młodszych wyróżniających się w nauce i zachowaniu należą: klasa I – Olaf Jakimko, Roksana Niedzielska, Anna Sawicka, Aleksandra Pokrywka, Filip Lipicki, Jakub Malinowski, Julia Michalska, Mateusz Regulski, Marcel Szyszka; klasa II – Nina Dynda, Bartosz Funkierdorf, Witold Olewiński, Karolina Nowowiejska, Szymon Kusek, Dominik Reczuch, Filip Dymarek, Nikodem Łoniewski, Amelia Szumilas, Jan Łach, Inga Olewińska; klasa III – Wiktoria Boczula, Gabriela Bryłkowska, Kornel Gałuszka, Roksana Gaweł, Julia Jarocha, Szymon Pawlaczek, Zofia Rudnicka, Patryk Wałach, Klaudia Tracz, Jakub Wojdanowski, Marcel Cholewński, Wiktoria Wałach. W roku szkolnym 2019-2020 świadectwa z wyróżnieniem, czyli biało-czerwonym paskiem zdobyli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince: klasa IV – Filip Szyszka, Jagoda Sobotkiewicz, Magdalena Górska, Rozalia Malinowska, Mikołaj Przychodzeń, Stanisław Wojnarowicz; klasa Va – Kacper Kotwin, Kacper Malinowski, Łucja Fitrzyk, Weronika Gaweł, Filip Bobowski, Monika Kuliś; klasa Vb – Jakub Duda, Dominik Dudek, Piotr Olejnik, Patryk Stadnik; klasa VIa – Antonina Jarecka, Milena Cholewińska, Igor Rudaniecki, Hanna Zwierzchowska, Julia Kret, Emilia Narejko; klasa VIb – Karolina Pawlaczek, Michał Rodzeń, Emilia Funkierdorf; klasa VII – Milena Wnuk, Maja Przychodzeń, Marta Malinowska; klasa VIII – Dominika Wnuk, Amelia Budziszyn, Gabriela Kłosińska, Nikola Łukawy, Dawid Stadnik i Julita Cholewińska.

Podziękowania z rąk dyrektora szkoły za całoroczną współpracę oraz wsparcie w realizacji zadań szkoły otrzymał Wójt Mirosław Brzozowski oraz zastępca Wójta Arleta Gregulska – Oksińska. Dyrektor szkoły przekazała również podziękowania za pracę na ręce przewodniczącej Rady Rodziców Kingi Rodzeń i jej zastępczyni Alicji Dudek. Rada Rodziców także podziękowała za współpracę oraz przekazała życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Dyrektor Bogusława Kałużna życzyła wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie wypowiedziała oczekiwane przez uczniów słowa „rok szkolny uważam za zamknięty”.