Rok szkolny 2020/21 zakończony

W piątek, 25 czerwca, jak w każdej polskiej szkole, również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Męcince odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21. Był to trudny rok, pełen wyzwań i nowych potrzeb, rok nauki zdalnej i pozostawania w domach. Pomimo tych trudności wielu uczniom udało się osiągnąć wyróżnienie.

Zakończenie roku szkolnego odbyło się nieco inaczej niż w poprzednich latach. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie najstarszych klas oraz ci młodsi koledzy, którzy zdobyli wyróżnienia i nagrody. Pozostałym uczniom świadectwa zostały rozdane przez wychowawców w klasach.

Obecny na uroczystości wójt Mirosław Brzozowski wręczył stypendia finansowe Gminy Męcinka. W roku szkolnym 2020/21 otrzymali je: Szymon Pawlaczek kl. IV, Julia Jarocha kl. IV, Jagoda Sobotkiewicz kl. V, Filip Szyszka kl. V, Kacper Kotwin kl. VI A, Kacper Malinowski kl. VI A, Dominik Dudek kl. VI B, Jakub Duda kl. VI B, Antonina Jarecka kl. VII A (Finalistka Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego Zdolny Ślązak dla uczniów szkół podstawowych, Finalistka Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych), Milena Cholewińska kl. VIIA (Finalistka Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych), Karolina Pawlaczek kl. VII B, Michał Rodzeń kl. VII B i Milena Wnuk kl. VIII. Stypedia dyrektora szkoły zdobyli: z kl. IV – Wiktoria  Boczula, Marcel Cholewiński, Kornel Gałuszka. Julia Jarocha, Maya Kaczkowski, Szymon Pawlaczek, Patryk Wałach i Wiktoria Wałach; z kl. V – Magdalena Górska, Amelia Klepek, Mikołaj Przychodzeń, Jagoda Sobotkiewicz, Filip Szyszka i Stanisław Wojnarowicz; z kl. VIA – Filip Bobowski, Kacper Kotwin i Kacper Malinowski; w kl. VIB – Jakub Duda, Dominik Dudek i Piotr Olejnik; w kl. VIIA – Milena Cholewińska, Antonina Jarecka i Igor Rudaniecki; w kl. VIIB – Karolina Pawlaczek i Michał Rodzeń; w kl. VIII – Nikola Cholewińska, Marta Malinowska, Maja Przychodzeń i Milena Wnuk.

Tradycją szkoły w Męcince jest też wręczanie tytułów Copernicusa po zakończeniu etapu edukacyjnego – w klasie trzeciej i ósmej. Tytuł Młody Copernicus w dziedzinie Sportu otrzymali Miłosz Pabis, Filip Dymarek i Piotr Poręba. Młody Copernicus – Sport i Poliglota to Szymon Kusek. Młody Copernicus – Artysta to Ingebrga Olewińska i Kamila Bożykowska. Młody Copernicus – Poliglota to Monika Gaweł. Młody Copernicus – Nauka i Technika to Sergiusz Wodecki. Tytuł SUPER COPERNICUS zdobyła Milena Wnuk, a COPERNICUS w dziedzinie Wolontariat – Maja Przychodzeń.

Za 100% frekwencję wyróżnieni zostali uczniowie: Miłosz Pabis i Amelia Szumilas z kl. III; Kornel Gałuszka, Roksana Gaweł, Julia Jarocha i Wiktoria Wałach z kl. IV; Jagoda Sobotkiewicz i Stanisław Wojnarowicz z kl. V; Jakub Duda, Błażej Filipowicz i Jessica Kaliciak z kl. VI b; Karolina Pawlaczek i Michał Rodzeń z kl. VII b oraz Milena Wnuk z kl. VIII. Dyrektor Bogusława Kałużna przekazała ponadto podziękowania rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły, a także wójtowi Mirosławowi Brzozowskiemu, wicewójt Arlecie Gregulskiej-Oksińskiej i przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszce Olejnik. Wyrazy uznania pani dyrektor skierowała również do nauczycieli i pracowników szkoły. Po tradycyjnych słowach „rok szkolny 2020/21 uważam za zamknięty” społeczność szkoły udała się na upragnione wakacje.