Rok szkolny 2021-2022 zakończony

Nadeszły upragnione wakacje. W piątek, 24 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince, tak jak wielu rówieśników w Polsce, pożegnało na dwa miesiące szkolne mury. Odchodzący absolwenci uroczyście przekazali sztandar szkoły swoim następcom. W uroczystym apelu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, wicewójt Arleta Gregulska-Oksińska, Przewodnicząca Rady Rodziców Kinga Rodzeń, jej zastępczyni Alicja Dudek, a także wielu rodziców uczniów naszej szkoły.

Ostatni dzień szkoły jest czasem podsumowań, podziękowań i nagród dla najbardziej wytrwałych. Za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022 stypendia Wójta Gminy Męcinka otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Męcince:Antonina Jarecka kl. VIII, Michał RodzeńVIII, Milena Cholewińska kl. VIII, Karolina Pawlaczek kl. VIII, Julia Jarocha kl. V, Maja Kaczkowski kl. V i Bartosz Funkiendorf kl. IV. Ponadto za wybitne osiągnięcia dodatkowe stypendia otrzymali: Antonina Jarecka z kl. VIII A (Tytuł laureata z języka polskiego, matematyki, biologii, historii Dolnośląskiego Konkursu Zdolny Ślązak dla uczniów szkół podstawowych; Finalistka z fizyki Dolnośląskiego Konkursu Zdolny Ślązak; Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Kreuję swój wizerunek”; Laureatka ogólnopolskiego Festiwalu Kreatywności „Projekt fikcyjnych banknotów”), Michał Rodzeń, kl. VIII B (Tytuł laureata z fizyki Dolnośląskiego Konkursu Zdolny Ślązak dla uczniów szkół podstawowych), Milena Cholewińska, kl. VIII A (Laureatka ogólnopolskiego Festiwalu Kreatywności „Projekt fikcyjnych Banknotów”).

Największą średnią w minionym roku szkolnym uzyskała klasa IV, która wygrała wyjazd do parku wodnego Suntago (ufundowany zgodnie z Systemem Motywacyjnym Wójta Gminy Męcinka) oraz puchar przechodni Dyrektora Szkoły.

Tradycją szkoły jest również przyznawanie tytułów Młody Copernicus dla uczniów kończących etap edukacyjny w klasie III oraz Copernicus dla odchodzących ósmoklasistów, którzy osiągnęli sukcesy w określonych dziedzinach. W roku szkolnym 2021-2022 otrzymali tytuły: Super Copernicus- Antonina Jarecka, Copernicus w kategorii Nauka i Technika- Michał Rodzeń i Karolina Pawlaczek, Copernicus w kategorii Sport- Eliza Dubik i Marcel Piątek, Copenicus w kategorii Artysta- Milena Cholewińska; Młody Copernicus w kategorii Poliglota – Aleksandra Pokrywka, Młody Copernicus w kategorii Sport- Filip Lipicki, Roksana Niedzielska i Marcel Szyszka, Młody Copernicus w kategorii Artysta- Lena Lipicka.

Najwyższe wyniki w nauce w klasach I-III osiągnęli: Marcel Liszka, Milena Gałuszka, Katarzyna Kopeć, Marcel Popardowski, Zofia Magryś, Maria Miłoń, Nadia Laska, Tymon Kolanek i Igor Stodółka z kl. I; Dagmara Duda, Szymon Górski, Julia Łopacińska, Zofia Malinowska, Szymon Olejnik, Berenika Olewińska, Milena Perczyńska, Joanna Sawicka, Marzena Sokół, Weronika Szczęsna, Jakub Wojtarowicz i Marta Ziętek z kl. II; Olaf Jakimko, Roksana Niedzielska, Anna Sawicka, Aleksandra Pokrywka, Jakub Malinowski, Filip Lipicki, Julia Michalska, Mateusz Regulski, Marcel Szyszka, Milena Kret i Paulina Tomaszewska z kl. III.

Świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz Stypendium Dyrektora w klasach IV-VIII odebrało 29 uczniów: Bartosz Funkiendorf, Filip Dymarek, Ian Kaczkowski, Szymon Kusek, Amelia Szumilas, Sergiusz Wodecki, Nina Dynda, Ingeborga Olewińska, Nikodem Łoniewski i Karolina Nowowiejska z kl. IV; Julia Jarocha, Maya Kaczkowski, Szymon Pawlaczek, Patryk Wałach i Wiktoria Wałach z kl. V; Filip Szyszka, Magdalena Górska, Jagoda Sobotkiewicz i Stanisław Wojnarowicz z kl. VI; Kacper Kotwin z kl. VII A; Jakub Duda i Dominik Dudek z kl. VII B; Milena Cholewińska, Antonina Jarecka, Igor Rudaniecki i Emilia Narejko z kl. VIII A; Michał Rodzeń, Karolina Pawlaczek i Marcel Malinowski z kl. VIII B.Wszyscy wyróżnieni uczniowie z klas I-VIII otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.