Ślubowanie pierwszoklasistów

Uczyć się starannie, zachowywać nienagannie, czyli Ślubowanie Klasy I Szkoły Podstawowej w Męcince im. Mikołaja Kopernika
We wtorek 2.02.2021 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku szkolnym uroczystość pasowania na ucznia obchodzona była w specjalnym reżimie sanitarnym. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Dyrektor Bogusława Kałużna. Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na tę chwilę. Na początku zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod okiem swojej pani Lucyny Ziętek. Gdy nadszedł moment ślubowania wypowiedzieli uroczyście słowa przyrzeczenia:
Ślubuję uroczyście!
Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu pani dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Po pasowaniu uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy i upominki.
To było prawdziwe święto dla pierwszoklasistów i ich rodziców.
Mamy nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły będą ją godnie reprezentować.
Wychowawca: mgr Lucyna Ziętek