Spotkanie z ilustratorką książek

Gminna Biblioteka Publiczna w Męcince pod kierunkiem pani Elżbiety Chodor, jako współorganizator projektu „Przygoda z historią w tle, czyli walizka pełna książek”, zaprosiła uczniów  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince na spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner – Kołat.  Pani Joanna jest autorką ilustracji do blisko 70 książek polskich autorów.

W czasie spotkania z pomocą tworzonych na żywo rysunków autorka przedstawiła krótką historię drogi, jaką musi przebyć książka, zanim trafi do ilustratora, a następnie zostanie wydana. Opowiedziała, jak dobrać technikę malowania lub rysowania do tekstu oraz co zrobić, kiedy natchnienie dopadnie w pociągu lub tramwaju. Uczniowie wspólnie ożywili postać „Ątka”, cudownego stworka.  Indywidualnym, plastycznym zadaniem dzieci, było narysowanie „Przygody swojej rodziny”.

Na zakończenie spotkania najlepsze prace, które brały udział w konkursie plastyczno-literackim pt. „Bliskie spotkania z historią”, zostały nagrodzone, natomiast wszyscy uczniowie otrzymali książki opatrzone autografem ilustratorki. Dziękujemy za to inspirujące spotkanie.