Spotkanie z pszczelarzem

20 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie pierwszoklasistów z pszczelarzem panem Pawłem Szczepańskim.  Zaproszony gość opowiedział dzieciom o życiu pszczół, ich zwyczajach oraz ważnej roli, jaką odgrywają w przyrodzie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali prawdziwy ul, poznawali narzędzia pracy pszczelarza oraz dowiedzieli się, kim są trutnie i jakie zadania pełnią w pszczelej rodzinie.

Ogromną atrakcją była możliwość wzięcia trutni do ręki i przyjrzenia się im z bardzo bliska. Dzieci mogły również przymierzyć kapelusze pszczelarskie i poczuć się jak prawdziwi opiekunowie uli. Wielką radość sprawiło uczniom samodzielne wydobywanie miodu z ramki oraz jego degustacja – niektórzy twierdzili nawet, że był tak pyszny, iż chętnie zamieniliby szkolne kanapki na miód każdego dnia! Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała od pana pszczelarza słoik pysznego miodu. Spotkanie było bardzo interesujące i dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.