Świątecznie w szkole

W piątek, 21 grudnia w Zespole Szkół w Męcince było niezwykle świątecznie. Zorganizowany został apel bożonarodzeniowy, a w poszczególnych klasach odbyły się wigilie. Scena w GOKE wypełniona była aniołkami, które szykowały się do świąt: śpiewały kolędy, pastorałki, stroiły choinkę, a także podały przepis na piernikowe bałwanki i pajace.

Z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy 2 przygotowani przez wychowawczynię Lucynę Ziętek i Agnieszkę Drąg – Słabą, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu pod tytułem „W Aniołkowie”. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role, wprowadzając publiczność w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W świątecznym tańcu wystąpiły uczennice klasy 5b, przygotowane przez Beatę Melnarowicz. W apelu dla najstarszych klas wystąpili również gimnazjaliści w zintegrowanej grupie z małymi pierwszoklasistami.

Całej inscenizacji przyglądali się zaproszeni goście – wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, wicewójt  Arleta Gregulska – Oksińska, dyrektor Bogusława Kałużna, wicedyrektor Wioletta Buczkowska, rodzice oraz uczniowie szkoły. Po świątecznych apelach uczniowie spotkali się na wigiliach w swoich klasach. W tym świątecznym nastroju społeczność szkolna wyruszyła do domów na świąteczny wypoczynek aż do Nowego Roku.

Po zakończeniu zajęć z uczniami przy wigilijnym stole spotkali się nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli również włodarze gminy oraz księża z parafii leżących na terenie gminy Męcinka – ksiądz dr Marek Kluwak, ks. Piotr Różycki i ks. Andrzej Płaza. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, pełna wzruszeń i wspomnień.