Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 7 października nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Przedsięwzięcie było okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas sportowych gier i zabaw oraz rozwiązywania obrazkowych zadań dotyczących tabliczki mnożenia, które zostały przygotowane przez uczniów z klasy IV.
Dodatkowo każdy uczeń klasy IV–VIII napisał egzamin z tabliczki mnożenia, a osoby z najlepszymi klasowymi wynikami otrzymały dyplomy. Tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” otrzymali: w klasie czwartej Olaf Jakimko, w klasie piątej Filip Dymarek, w klasie szóstej Szymon Pawlaczek, w klasie siódmej Filip Szyszka, a w VIII A – Kacper Malinowski i Weronika Gaweł.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.