Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W naszej szkole postanowiliśmy obchodzić ten ważny dzień dla naszej planety. Czy wiecie ile wody jest w człowieku, produktach spożywczych? Ile wody pitnej jest na Ziemi? Ile wody zużywamy w ciągu doby? My już wiemy i dlatego zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody. Uczniowie klasy VI przygotowali gazetkę na korytarzu szkolnym . W ramach obchodzonego Dnia Wody przeprowadzony został konkurs wiedzy o wodzie ,, Co wiem na temat zagrożeń i ochrony wody”. Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie! Mamy nadzieję, że poruszane problemy, które nie dotyczą tylko pojedynczego mieszkańca ziemi, ale całej populacji naszej Ziemi, na stałe zakorzeniły się w świadomości dzieci.