Święto biblioteki z przerwą na czytanie

8 maja biblioteka Zespołu Szkół w Męcince obchodziła swoje święto, podobnie jak wiele bibliotek na terenie kraju. Jak przystało na święto, na drzwiach biblioteki pojawiły się balony. Były też słodycze.

Święto Bibliotek i Bibliotekarzy rozpoczęło obchody ogólnopolskiego tygodnia bibliotek. Z tej okazji biblioteka szkolna w Męcince przystąpiła też do akcji IV Przerwa na czytanie – ogólnopolskiej akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. To ciekawe wydarzenie czytelnicze. Akcja czytelnicza została zorganizowana na terenie szkoły. Na przerwach międzylekcyjnych uczniowie czytali przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Niewątpliwie małą zachętą do wzięcia udziału w tej akcji były słodkie niespodzianki – cukierki, którymi częstowała pani bibliotekarka każdego ucznia „przyłapanego” na przerwie z książką. W akcji wzięły też udział przedszkolaki z zerówki. Pani Agnieszka odwiedziła ponadto młodsze klasy 1-3. Dzieci prezentowały przyniesione przez siebie książki i czytały ich fragmenty. Dzień upłynął w miłej atmosferze czytelniczej, a w bibliotece nastąpił wzrost liczby wypożyczonych książek.