Szkolne jasełka najmłodszych uczniów

Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt uczniowie klasy 2a i 2b pod opieką swoich wychowawczyń (Agaty Wojnarowicz i Agnieszki Drąg-Słabej) wystawiły w czwartek 21.12 jasełka. Swoją obecnością na przedstawieniu zaszczycili: Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, Dyrektor szkoły Bogusława Kałużna, Wicedyrektor Monika Malinowska, rodzice i dziadkowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś młodzi aktorzy, tańczące anioły i muzycy. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu oraz scenę po narodzinach Jezusa w stajence. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji.