Szkolni eksperci tabliczki mnożenia

W dniach 30 września i 1 października 2021 r. w naszej szkole obchodzony był XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było zainspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia, rozwijanie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań.
Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była w klasach IV – VIII. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców, którzy uzyskali tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Ekspertami zostali: w klasie czwartej Amelia Szumilas, w klasie piątej Wiktoria Wałach, w klasie szóstej Filip Szyszka, w klasach siódmych Olivia Szalińska i Piotr Radomski, a w ósmych Igor Rudaniecki, Karolina Pawlaczek oraz Michał Rodzeń. W tym dniu odbył się również konkurs „Matematyczne rymowanki”. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VII a, drugie miejsce klasa VI, a trzecie przypadło dla klasy IV. Na szczególne wyróżnienie zasługuje: Weronika Gaweł, Amelia Klepek, Antoni Hasiuk, Magdalena Górska, Nikola Klepek, Julia Jarocha, Emilia Narejko i Michał Rodzeń. GRATULUJEMY WSZYSTKIM!!! Nad organizacją akcji czuwały: Urszula Walasek, Wioletta Kudłacz i Bogusława Kałużna.