Szóstoklasiści w kinie

Z okazji „Dnia Chłopca” we wtorek, 4 października 2022 roku klasa VI udała się na wycieczkę do Kina Helios w Legnicy na projekcję anonimowej komedii familijnej pt.: „TEDI i szmaragdowa tablica”.

Celem wycieczki było nie tylko uświetnienie „Dnia Chłopca”, ale również kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. „TEDI i szmaragdowa tablica” to pełna przygód animowana komedia, która przenosi młodych widzów do mnóstwa egzotycznych lokalizacji, gdzie, znana z dwóch poprzednich części filmu wspaniała ekipa, przeżywa nowe przygody i poznaje nowych przyjaciół. Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego początkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierza pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do autokaru, który już na nas czekał. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Był to bardzo przyjemny dzień. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wielu radości i spełnienia marzeń!