Uczestnicy Rajdu Bouli gościnnie w Ekopracowni Zielone Serce Szkoły

W sobotę, 23 marca odbył się XXXI rajd Powitania wiosny, czyli Rajd Bouli na trasie Męcinka – Droga Kalwaryjska – Górzec – Męcinka. Po raz pierwszy Zespół Szkolno – Przedszkolny przyczynił się do wsparcia organizacyjnego tego przedsięwzięcia. W naszej placówce gościli pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie oraz wychowankowie DMOW Jawor. Komandorem rajdu była pani Anna Purgał. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych, zagadkach oraz konkursach plastycznych.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali pokaz nowo otwartej Ekopracowni. Uczestnicy rajdu wzięli udział w krótkich ekologicznych zajęciach. Podczas spotkania mieli okazję przeprowadzać obserwacje mikroskopowe obiektów biologicznych (komórek zwierzęcych i roślinnych). Sprawdzali także, na czym polega proces filtracji wody oraz określali ph wody z różnych ujęć. Uczestnicy zajęć z dużym zainteresowaniem oglądali zaprezentowane modele budowy komórkowej roślin i zwierząt oraz budowy ciała człowieka. Uczniowie byli pełni entuzjazmu, zadawali mnóstwo pytań.

To było miłe spotkanie mamy nadzieję, że zajęcia przeprowadzone w szkolnej pracowni dostarczyły młodym turystom wielu wrażeń i przyczyniły się do podniesienia ich kompetencji przyrodniczych. Serdecznie dziękujemy uczniom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy poświęcili swój czas. Dziękujemy również Panu Wiesławowi Gregulskiemu za wypożyczenie grilla. Natomiast uczestników rajdu zapraszamy na kolejne odwiedziny.