UCZNIOWIE PODBIJAJĄ STOLICĘ!

”Poznaj Polskę” – wycieczka do Warszawy klas V – VI

13-15 czerwca w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” odbyła się szkolna trzydniowa wycieczka do Warszawy ,,Warszawa- Śladami Pamięci Narodowej”, dla uczniów z klas V-VI oraz części osób z klasy VIIB. Wycieczka miała na celu ukazanie uczniom naszych polskich walorów kulturowych i historycznych.

Od razu po przyjeździe do Warszawy uczniowie poszli zwiedzać stolicę. W pierwszym dniu wycieczki odwiedzili między innymi Kolumnę Zygmunta, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Spacerując Krakowskim Przedmieściem odwiedzili Pałac Prezydencki, a następnie udali się na Grób Nieznanego Żołnierza, na którym mogli zobaczyć zmianę warty żołnierzy. Mocno było widać, że wycieczkowicze byli zafascynowani tym wielkim miastem. Po zwiedzeniu pierwszych atrakcji uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w hotelu w miejscowości Zielonka na obrzeżach Warszawy. Wszyscy szybko położyli się spać, ponieważ następny dzień był dla nich dużym wyzwaniem i czekało na nich mnóstwo innych atrakcji. Drugiego dnia wycieczki grupa odwiedziła Łazienki Królewskie. Udali się zwiedzać: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki oraz malowniczo położony Amfiteatr. Uczniowie zatrzymali się także przy Pomniku Chopina. Następnie wyruszyli na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie mogli ujrzeć groby ważnych i zasłużonych dla naszego kraju postaci. Nie mogło również zabraknąć Muzeum Wojska Polskiego oraz wejścia na cudowne tarasy Pałacu Kultury i Nauki. Tak zakończył się drugi dzień wycieczki, a nasi kochani uczestnicy po powrocie zamówili lokalną pizzę, którą spożywali w trakcie oglądania meczu. Trzeci dzień, czyli środa nie był zbyt wesoły, ponieważ nasza gromadka musiała już wracać do domu, aczkolwiek czekało na nich jeszcze zwiedzanie Zamku Królewskiego i Stadionu Narodowego.

Wycieczka bardzo spodobała się uczniom, wszyscy przyznali, że była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.