Uczniowie z Męcinki ratują dzieci na świecie

Zespół Szkół w Męcince bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki oraz ich rodzice przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie lub z pomocą rodziców i babć zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.
Samorząd Uczniowski zaplanował sprzedaż tych przepięknych laleczek podczas zebrań rodziców pod koniec stycznia. Każdy z Państwa, kto odwiedzi w tym dniu naszą szkołę, będzie mógł zaopiekować się jedną z lalek a jednocześnie uratować życie dziecku przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.