Umiemy pływać

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły ukończyła bezpłatny kurs pływania w ramach realizowanego w naszej gminie ogólnopolskiego projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Celem przedsięwzięcia jest opanowanie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, kształtowanie zdrowego stylu życia,  umiejętności dbania o własne zdrowie, wszechstronny rozwój sprawności fizycznych i edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. 15 drugoklasistów, pod fachowym okiem instruktorów z pływalni „Słowianka”, odkrywało tajniki pływania. Czerpali ogromną radość wynikającą z nauki i zakończyli tę przygodę z nowymi umiejętnościami, jakże ważnymi dla naszego zdrowia i poprawy sprawności fizycznej. Z pewnością wykorzystają je podczas rodzinnych wyjazdów na basen czy w niedługim czasie podczas wakacji. Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali  pamiątkowe dyplomy i medale. Wszyscy  uczestnicy  projektu otrzymali dyplomy ukończenia podstawowego kursu nauki pływania.

I.P.