Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018-2019

W środę, 19 czerwca w całym kraju miały miejsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2018-2019. W Zespole Szkół w Męcince poprzedziła je msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Zanim dyrektor Bogusława Kałużna wypowiedziała oczekiwane przez uczniów słowa „rok szkolny uważam za zamknięty”, podczas uroczystego apelu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy w ciągu minionego roku szkolnego intensywnie angażowali się w życie szkoły.
Stypendia Wójta Gminy Męcinka z rąk wójta Mirosława Brzozowskiego otrzymali: Jakub Duda, Antonina Jarecka, Igor Rudaniecki, Michał Rodzeń, Dominika Wnuk, Milena Wnuk, Kornelia Cholewińska i Ewelina Makuch. Nagrody wójta otrzymali również uczniowie Mateusz Przedwojewski – najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego oraz Tomasz Kret – najlepiej zdany egzamin ósmoklasisty. W ramach systemu motywacyjnego Wójta Gminy Męcinka w roku szkolnym 2018/2019 na wyjazdy wakacyjne zakwalifikowali się: na kolonie do Olejnicy – Oliwia Szalińska, Weronika Gaweł, Milena Cholewińska, Julia Kret, Michał Rodzeń, Emilia Funkiendorf, Karolina Pawlaczek, Dominika Wnuk, Maja Przychodzeń, Aleksandra Zakowicz i Hanna Sawczuk; na spływ kajakowy Czarną Hańczą – Igor Rudaniecki, Marek Puzio i Jakub Rzepka. Wyjazd klasowy do Energylandii zdobyła kl. 6, która uzyskała najwyższą średnią w szkole. Również ona otrzymała puchar przechodni dyrektora szkoły. Podziękowania z rąk dyrektora szkoły za całoroczną współpracę oraz wsparcie w realizacji zadań szkoły otrzymał Wójt Mirosław Brzozowski oraz zastępca Wójta pani Arleta Gregulska – Oksińska.
Tradycją szkoły im. Mikołaja Kopernika są również tytuły Copernicusa wręczane na zakończenie cyklu edukacyjnego. W minionym roku szkolnym otrzymali je uczniowie: Emilia Kępa – Copernicus Nauki i Techniki, Kornelia Cholewińska i Ewelina Makuch – Supercopernicus, Przemysław Sobotkiewicz i Filip Szyszka – Copernicus Sportu oraz Jagoda Sobotkiewicz – Copernicus Artysta.
Na zakończenie roku szkolnego dyrektor Bogusława Kałużna wręczyła tradycyjnie nagrody i świadectwa dla najlepszych. W najmłodszych klasach do uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu należą: kl. I a – wych. Zofia Głowiak – Monika Gaweł, Karolina Nowowiejska, Szymon Kusek, Dominik Reczuch i Filip Dymarek, kl. I b – wych. Iwona Pawelec – Nina Dynda, Bartosz Funkiendorf, Witold Olewiński, Kamila Bożykowska i Ingeborga Olewińska, kl. II – wych. Lucyna Ziętek – Julia Jarocha, Szymon Pawlaczek, Patryk Wałach, Kornel Gałuszka, Roksana Gaweł, Kacper Tatarczuk i Wiktoria Wałach, kl. III – wych. Iwona Olszewska – Jagoda Sobotkiewicz, Mikołaj Przychodzeń, Filip Szyszka, Antoni Hasiuk, Rozalia Malinowska i Eliza Pastuszczak.
W roku szkolnym 2018-2019 świadectwa z wyróżnieniem, czyli biało-czerwonym paskiem zdobyli w Zespole Szkół w Męcince uczniowie: kl. IV a – wych. Żaneta Majchrzak – Łucja Fitrzyk, Kacper Kotwin, Weronika Gaweł, Kacper Malinowski i Olivia Szalińska, kl. IV b – wych. Małgorzata Wnuk – Jakub Duda, Dominik Dudek, Jagoda Jarecka, Piotr Olejnik i Patryk Stadnik, kl. V a – wych. Jadwiga Łękawska – Antonina Jarecka, Igor Rudaniecki, Milena Cholewińska, Hanna Zwierzchowska i Julia Kret, kl. V b – wych. Beata Melnarowicz – Michał Rodzeń i Karolina Pawlaczek, kl. VI – wych. Wioletta Kudłacz – Milena Wnuk, Marta Malinowska, Maja Przychodzeń, Jakub Rzepka i Nikola Chlewińska, kl. VII – wych. Kamila Strzemińska – Dominika Wnuk, Amelia Budziszyn i Aleksandra Zakowicz, kl. VIII a – wych. Małgorzata Urbanowska – Ewelina Makuch i Kornelia Cholewińska, kl. III a gimnazjum – wych. Urszula Walasek – Marta Kusek, kl. III b gimnazjum – wych. Magdalena Przychodzeń – Emilia Kępa. Wymienieni uczniowie otrzymali oni również stypendia dyrektora szkoły.
Podziękowania za wkład w życie szkoły otrzymali rodzice: Kinga Rodzeń, Alicja Dudek, Rozalia Jaślar, Anetta Puzio, Helena Jarocha, Elżbieta Perczyńska, Beata Krupińska, Katarzyna Kiełb, Joanna Budziszyn, Monika Sobotkiewicz, Monika Boczula, Marta Babiarz – Reczuch, Joanna Fitrzyk, Małgorzata Wnuk, Agata Wojnarowicz, Maria Zalewska, Małgorzata Olech, Marzena Kaliciak, Agnieszka Wodecka, Anna Kret, Anna Pawlaczek, Beata Malinowska, Agnieszka Olejnik, Izabela Jarecka i Olga Kanecka. Podziękowania dla dyrekcji szkoły wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców – dziękujemy bardzo!
Na zakończenie dyrektor szkoły Bogusława Kałużna życzyła wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.