V Szkolna Gala Talentów

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować się na Szkolnej Gali Talentów, która została zorganizowana 30.05.2018r. w GOKE Męcinka.

Klasy I-III i klasy IV-VII podziwiali pasje swych koleżanek i kolegów. – Pewnego dnia coś zrobisz, coś zobaczysz albo wpadniesz na pomysł, który pozornie pojawi się znikąd. I poczujesz, że coś w tobie drgnęło, jakieś ciepło w piersi. Kiedy tak się stanie, nie wolno ci tego zignorować. Otwórz umysł i pobiegnij za tym pomysłem. Podtrzymuj płomień, rozwijaj talent – tymi słowami rozpoczął spotkanie prowadzący Piotr Kłeczek, zapraszając do występów.

Uroczystość rozpoczęła się od recytacji Patryka Stadnika utworu pt. ,,Żuraw i czapla”. Po nim na scenie wystąpiła najmłodsza wokalistka – Julia Oksińską, która zaśpiewa piosenkę pt. ,,Julia i ja”. Potem Martyna Kostrzewa zagrała na skrzypcach. Nie zabrakło wśród występujących uczniów pasjonujących się gimnastyką artystyczną. Pokaz przygotowały Gabriela Bryłkowska i Wiktoria Wałach. Z kolei Dominik Biel, Kacper Malinowski i Macieja Malinowskiego zaprezentowali pokaz sztuki walki Taekwondo, a taneczne show dała grupa dziewcząt z klasy I. Pięknym śpiewem urzekła Milena Cholewińska, która zaśpiewała piosenkę pt. ,,Nie bój się chcieć” oraz utwór ,,Nie zapomnij”. Swoje uzdolnienia recytatorskie zaprezentował Igor Rudaniecki w utworze ,,Spóźniony słowik”. Jagoda Sobotkiewicz dała pokaz tańca disco, a Kornelia Cholewińska zaśpiewała utwór pt. ,,Wszystkiego na raz”. W tańcu nowoczesnym wystąpiły Natalia Piec i Oliwia Folkert. Z kolei Julita Cholewińska zaśpiewała utwór pt. ,,,Po raz pierwszy widzę blask”. Kolejny pokaz zdolności tanecznych zaprezentowała Wiktoria Poręba, a występ wokalny dała Julia Sionek. Uzdolnienia taneczne pokazały Nikola Wybraniec i Gabrysia Gibała. Na cymbałkach zagrali uczniowie kl. 3a – Łucja Fitrzyk, Weronika Gaweł i Kacper Kotwin. Na zakończenie przygotowany układ taneczny zaprezentowały dziewczyny z zespołu KADENS Męcinka. Piąta Szkolna Gala Talentów była wspaniałym widowiskiem.