VII Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny został rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że 4 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie VII Międzyszkolnego Konkursu Logopedyczno-Plastycznego „Moja ulubiona głoska – ubrana jesienią”. Adresatami konkursu były dzieci w następujących kategoriach wiekowych: I – dzieci od 3 do 6 lat; II – dzieci 7 do 10 lat.

Konkurs miał na celu rozwijanie mowy oraz wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z jesienią szczególnie  u dzieci z trudnościami w mówieniu, prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych, zachęcenie do wspólnej pracy logopedy,  rodzica i dziecka nad rozwojem mowy i języka. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, ilustrującej  wybraną przez dziecko głoskę w jesiennej szacie.

Na konkurs wpłynęło 104 prace z przedszkoli i szkół powiatu jaworskiego wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Cechowały je ogromna staranność i pomysłowość wykonania, za co chcielibyśmy podziękować zarówno biorącym udział, jak i opiekunom oraz rodzicom. Dzieci włożyły dużo wysiłku i serca w swoje dzieła. Doceniamy je wszystkie i dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

Oceny prac dokonała komisja, w składzie Pani Elżbieta Chodor, Pani Karolina Drozdowska oraz Pani Elżbieta Perczyńska. Jury brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność  w ujęciu tematu oraz estetykę wykonania. Gratulujemy laureatom konkursu oraz dziękujemy wszystkim za udział i wykonanie pięknych prac plastycznych.

Wyniki konkursu:

W kategorii wiekowej (3-6 lat)

I miejsce – ANTONI LIPICKI ZSZ w Męcince, Przedszkole w Męcince, op. P. Marta Babiarz- Reczuch

II miejsce – KAJETAN SOSNOWSKI, Gminne Przedszkole w Wądrożu Wielkim, op. P. Katarzyna Rak
III miejsce – ALICJA SYPNIEWSKA, Przedszkole Publiczne nr 2 w Jaworze „Akademia Krasnoludków”, op. P. Marzanna Barańska oraz P. Ewa Mackiewicz

III miejsce – JAKUB NIEDZIELSKI  ZSZ w Męcince, Przedszkole w Męcince, op. P. Marta Babiarz- Reczuch

Wyróżnienia

ZUZANNA CIEBIEŃ  Gminne Przedszkole w Wądrożu Wielkim, op. P. Sylwia Zgrzebnicka

AMELIA SZAFRANIEC Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Bolkowie, op. P. Kamila Błońska

POLA NAWARA  Zespół Szkolno- Przedszkolny w Piotrowicach, op. P. Karolina Pęczak

W kategorii wiekowej (7-10 lat)

I miejsce – NELA RĘBISZ  Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze, op. P. Alicja Skowrońska