W bajkowej scenerii

We wtorek, 5 listopada uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Męcince uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Tego dnia panie Agnieszka Śmiłowska i Anetta Jaworska przygotowały specjalnie  dla najmłodszych Dzień Postaci z Bajek.

Dzięki staraniom wychowawczyń klas i rodziców dzieci przygotowały się do tego dnia w szczególny sposób. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione bajkowe postacie. W sali gimnastycznej pojawiły się księżniczki, czarownice, rycerze, królowie i książęta, piraci, smerfy, krasnoludki, super bohaterowie oraz przeróżne zwierzątka. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i tańcach. Musiały też rozpoznać, z jakiej bajki pochodzą wylosowane rekwizyty. Na uczestników czekała również słodka niespodzianka. Najmłodszym towarzyszyli uczniowie klasy 5a przygotowani przez panią Żanetę Majchrzak, którzy przebrali się za bohaterów lektur i wyrecytowali wiersze o książkach.

Tego samego dnia swój pierwszy egzamin zdawały pierwszaki, które musiały się wykazać, czy potrafią szanować książki i korzystać z biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści wykonali zadania bezbłędnie, czym zasłużyli sobie na Pasowanie na Czytelnika. Dokonała tego dyrektor Bogusława Kałużna, która każdemu pasowanemu uczniowi wręczyła na pamiątkę dyplom i książkę. Na zakończenie każda klasa wykonała wspólne zdjęcie.