WIELKIE TCHNIENIE ŻYCIA

dav

Krótko, radośnie, kolorowo, chwilami  głośno. Wolontariusze,  podopieczni Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci – dzieci z rodzinami i przyjaciółmi, i NASI wspaniali Uczniowie klas VIII,  z katechetką Iwoną Torończak-Kaczor, pod opieką p. Marty Babiarz-Reczuch i p. Joanny Fitrzyk, wzięli udział w Wielkim Tchnieniu Życia we Wrocławiu. W tym dniu przypadł Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Happening Wielkie Tchnienie Życia  polegał na utworzeniu z ludzi wstęgi życia, która otoczyła cały wrocławski rynek. Było niebiesko i radośnie. Udało nam się zamanifestować życie – nasze i podopiecznych Fundacji. Tym energetycznym happeningiem pokazaliśmy, że jesteśmy, że pomaganie daje radość i jest potrzebne. Nasi uczniowie  przygotowali transparenty i autorskie ozdoby- nasze niebieskie krokusy. Puszczaliśmy też bańki mydlane – symbol dzieciństwa i ulotności…  To był cudownie spędzony dzień, wielka przygoda, wspaniała pogoda i podróż pociągiem, a przede wszystkim odkrycie w naszych Uczniach Ogromnych Serc – mamy najlepszą młodzież na świecie.