Wrocławskie Tchnienie Życia

12 października2019 roku,  w sobotę, dziewczęta z klasy ósmej pod opieką p. Joanny Fitrzyk i p. Iwony Torończak-Kaczor wzięły udział we Wrocławskim Tchnieniu Życia.

Wstęga życia otoczyła żywym murem cały wrocławski Rynek. Był to happening charytatywny na rzecz chorych dzieci. Było niebiesko i energetycznie. Wesoło i skocznie. Były też bańki mydlane. A wszystko po to, abyśmy dostrzegli wartość naszego życia i ucieszyli się takim, jakie jest, bo jest jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze. I każdy chce je przeżyć jak najlepiej.

Happening organizuje Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Ma zwrócić uwagę na to, że dzieci nieuleczalnie chore są wśród nas, blisko. I że można im pomóc – czasem w bardzo łatwy sposób – nie naruszając swoich granic. Uczniowie naszej szkoły chcą pomagać i POMAGAJĄ, bo mają OGROMNE serca!