Wstrzymaj oddech. SMOG-talk! Lekcja w klasie 7

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

W ramach projektu ESA w szkołach podejmowane są liczne działania edukacyjne. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych, a także wskazówki, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, była lepsza.

W klasie 7 na godzinie wychowawczej uczniowie zostali zapoznani z pojęciem smogu oraz jaki jest wpływ smogu na nasze zdrowie. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia krótkiego filmu „TAK CHCĘ ŻYĆ”, który jest apelem dzieci skierowanym do rodziców. Następnie nauczyciel przedstawił uczniom prezentacje multimedialną, po której uczniowie pracowali w grupach.