Wszystkie Kolory Świata

Nasza szkoła należy do Klubu Szkół #UNICEF i zawsze aktywnie angażuje się w jego akcje. Tym razem nie było inaczej. Samorząd Uczniowski przyłączył się do VI już edycji charytatywnego przedsięwzięcia pn.”#WszystkieKoloryŚwiata”.

Głównym celem akcji było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata. Chętni uczniowie otrzymali wykroje do uszycia laleczek, które później zostały sprzedane uczniom, rodzicom i nauczycielom. Każda lalka otrzymała akt urodzenia ze zdjęciem, imieniem oraz datą i miejscem urodzenia. Bohaterki naszej akcji pochodziły z różnych zakątków świata: od Islandii po Jamajkę. Dochód ze sprzedaży lalek, tj. 300 zł, został przekazany na konto fundacji UNICEF. Dziękujemy naszym zdolnym uczniom oraz hojnym darczyńcom!