Wycieczka do fabryki bombek

W ramach realizacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego klasy piąte A i B wybrały się na wycieczkę do Fabryki bombek „Vitbis” w Złotoryi. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki oraz zapoznanie z procesem powstawania bombek, począwszy od szklanej rurki, aż do gotowej ozdoby. Uczniowie mieli też okazję wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, podczas których mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu, ozdobić bombki choinkowe, które później mogli zabrać ze sobą na pamiątkę pobytu w fabryce. Wycieczka dostarczyła uczniom niesamowitych przeżyć. Każdy z uczestników powiesi w tym roku  na swojej choince wykonane własnoręcznie bombki, które na pewno będą nie tylko powodem do dumy, ale i źródłem miłych wspomnień.