Wycieczka do zoo w Wrocławiu klasa II

Wycieczka dnia 28 maja 2019r.  do wrocławskiego  ZOO to nagroda dla klasy od Wójta Gminy Męcinka. Była ciekawą przygodą, jaką przeżyły dzieci z klasy drugiej wraz ze swoimi paniami. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą.  Podczas spaceru po afrykarium spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Odwiedziły również  Manufakturę Cukierków i Lizaków – obserwowały pokazy produkcyjne połączone z warsztatami gdzie każdy z uczniów  wykonał i otrzymał duży okrągły lizak  o średnicy 10 cm . Zwieńczeniem wycieczki był spacer po wrocławskim rynku. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcja przyrody. Późnym  popołudniem do szkoły  wrócił autokar szczęśliwych i zadowolonych dzieciaków.

Wychowawca: Lucyna Ziętek i Agnieszka Drąg – Słaba