Wycieczka przyrodnicza

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych w Parku Krajobrazowym Chełmy

20.05.2019r. klasa V pod opieką Grażyny Puciato i Barbary Pokornej uczestniczyła w wycieczce przyrodniczej organizowanej przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych z okazji Światowego Dnia Patków Wędrownych nad Zbiornikiem Słup, aby obserwować wiosenne migracje ptaków i budzącą się do życia przyrodę.

Tematem spotkania były: Zwiastuny wiosny, Ptaki wiosną, Ptasie ślady i tropy

Program spotkania:

9.00 –  zbiórka na Zbiorniku Słup, powitanie uczestników

9.15-11.30 – podział na dwie grupy, przemarsz wzdłuż wytyczonej trasy, obserwacje w wyznaczonych punktach obserwacyjnych

11.30-11.45 – przerwa na posiłek

11.45-13.00 – zamiana grup, przemarsz wzdłuż wytyczonej trasy, obserwacje w wyznaczonych punktach obserwacyjnych

13.00 – zakończenie spotkania

Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie zaangażowani we wspólną zabawę, chętnie wykonujący karty pracy na temat budzącej się do życia przyrody, z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.