Wyjazd Mikołajkowy uczniów z klasy V i VI

3 grudnia uczniowie z klas V i VI z okazji Mikołajek wybrali się do chaty św. Mikołaja w Parku Dinozaurów JuraPark Krasiejów. Boże Narodzenie jest szczególnym świętem w kalendarzu. Wizyta w Chacie Świętego Mikołaja na pewno odpowiednio nastroi uczniów do tego szczególnego czasu, wprawiając ich w odpowiedni świąteczny nastrój.

Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową, bajkową i zimową.  Ważne również jest kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. W programie wycieczki znalazły się: spotkanie ze świętym Mikołajem; świąteczne animacje; kino świętego Mikołaja; słodki poczęstunek – muffinka z gorącą czekoladą, a także warsztaty zdobienia pierników. Zapraszamy do galerii zdjęć!