Wynalazcy i ich wynalazki

29 września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczce do Jaworskiego Ośrodka Kultury na spektakl multimedialny pt. „Wynalazki”. Bohaterami tego przedstawienia byli wybitni naukowcy. Serbski, błyskotliwy wynalazca, Nikola Tesla, w zabawny sposób, prowadził spór o prąd z Thomasem Alvą Edisonem, a z Guglielmo Marconim wyścig o konstrukcję pierwszego radia. Do tego sporu zostali wciągnięci także nasi uczniowie. To była bardzo fajna zabawa, ale nie tylko. Dzięki ciekawej formie tego spektaklu dzieci zapamiętają nazwiska wynalazców i ich wyjątkowe odkrycia. A może inspiracja tym spektaklem sprawi, że któryś z naszych uczniów polubi naukę na tyle, by samemu skonstruować coś, co zmieni nasz świat! Czekamy!

I.P.