Z mechatroniką w przyszłość. Nowy projekt dla uczniów w Męcince

Gmina  Męcinka została laureatem konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki wsparciu PSE w uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach będą mogli korzystać z makiet LED z wymiennymi tablicami oraz robota do nauki języka angielskiego.

Urządzenia trafią do szkół w najbliższych miesiącach.Dzięki nim uczniowie zyskają nowe narzędzia do  zdobywania wiedzy i ćwiczenia praktycznych umiejętności. Takie rozszerzenie oferty edukacyjnej jest to szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z  rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Męcinka PSE realizują projekt budowy linii 400 kVrelacji Mikułowa-Czarna,która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.