Z wizytą u strażaków

W ramach Realizacji Podstawowych Kierunków Polityki Oświatowej Państwa oraz Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Męcince wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.  Nie tylko zapoznali sie z zawodem strażaka, ale na własnej oczy zobaczyli sprzęt, którym w razie potrzeby posługują sie strażacy. Uczniowie chętnie zdawali pytania strażakom dotyczące służby, zarobków, trudności, jakie ich spotykają podczas pracy, jednak od samego początku czekali na „lanie wody”. Po bardzo interesującym wykładzie przygotowanym przez strażaków, w końcu każdy mógł chwycić za wąż gaśniczy i spróbować, jak wygląda praca strażaka. Swoje siły uczniowie skierowali na szkolny autobus, który zupełnie przez przypadek nabrał blasku. Kierowca był zachwycony, a uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń. Przed nami kolejne wycieczki zawodoznawcze i spotkania z ciekawymi ludźmi.