Z wizytą w JPR BARYT

W środę, 26 września siódmoklasiści wybrali się do Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej BARYT w Stanisławowie, aby zapoznać się z profesją żołnierza zawodowego. A wszystko to w ramach Systemu Doradztwa Zawodowego w naszej szkole. Tajniki pracy w wojsku przedstawił im st.chor.sztab. Marcin Cedro. Po wykładzie na temat pracy żołnierza, uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę broni, sprawdzić jak to jest zasiąść w haubicy samobieżnej, czy obejrzeć z bliska samoloty, których w jednostce bez liku. Na koniec, po przeszkoleniu teoretycznym, dzielne dzieciaki wzięły udział ( pod czujnym okiem pana chorążego) w treningu strzelania z broni sportowej. Najlepszymi okazali się Ola i Jakub. Na koniec każdy z uczniów otrzymał drobny upominek od załogi jednostki. Podobno po tej wizycie niektóre dziewczęta (!) planują swoją przyszłość związać z wojskiem.