Zajęcia w przyrodzie uczniów klasy I

28 października uczniowie klasy I wraz z wychowawcą  uczestniczyli  w  zajęciach terenowych na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało w ramach projektu „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”. Jest to program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka, którego inicjatorem jest  Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”. Celem projektu jest pokazanie, jak przyroda reaguje na zmiany klimatu oraz zachęcenie uczniów do działań w najbliższym otoczeniu szkoły.

Nasi mali przyrodnicy wraz z wychowawcą i edukatorem p. Grażyną Kuras, przemierzyli  ciekawą trasę, poznając walory przyrodnicze naszego pięknego Parku Krajobrazowego Chełmy wraz z jego różnymi formami ochrony. Wycieczka była bardzo ciekawa, pouczająca. Uczniowie wiele się nauczyli i zgromadzili materiały przyrodnicze na własne albumy o parku. Czas na łonie natury spędzili bardzo aktywnie, wesoło i przede wszystkim pozostał niedosyt na jeszcze więcej zajęć w terenie. Jesteśmy pewni, że nie jest to nasza ostatnia wycieczka w to piękne miejsce.