Zajęcia z edukacji ekonomicznej

Uczniowie klasy VII b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które zdalnie poprowadził p. Piotr Toczyński – główny specjalista Oddziału Okręgowego NBP we Wrocławiu. Warsztaty odbywały się pod hasłem „Sztuka odkładania pieniędzy na wyznaczony cel”. Nasz gość zarazem prowadzący w bardzo ciekawy i rzeczowy sposób przedstawił uczniom jak można gromadzić środki finansowe, jakie czynniki wpływają na zrealizowanie zamierzonych celów. Spotkanie było też okazją, aby przypomnieć historię pieniądza, która jest bardzo interesująca i inspirująca.

Zajęcia odbyły się w ramach Global Money Week (GMW) czyli  młodzieżowej kampanii edukacji finansowej opracowanej przez Child & Youth Finance International (CYFI). Ta coroczna kampania ma na celu podnoszenie świadomości finansowej i zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy na temat pieniędzy, źródeł utrzymania i przedsiębiorczości.

Celem GMW jest, aby młodzi ludzie uczyli się mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi. Wspierając dzieci i młodzież, możemy pomóc im w transferze wiedzy do ich rodzin i całych społeczności. Hasłem roku 2021 jest Take care of your money, take care of yourself (pol. „zadbaj o swoje pieniądze, zadbaj o siebie”). OECD zachęca, by wykorzystać ten trudny czas związany z pandemią COVID-19 do edukacji finansowej. Dzieci i młodzież częściej znajdują się obecnie w trudnej sytuacji finansowej i wcześniej zaczynają się interesować tematyką pieniądza, oszczędzania i planowania wydatków.

Dziękujemy p. Piotrowi za ciekawie poprowadzone zajęcia, jak wróci możliwość na pewno skorzystamy z zaproszenie do zwiedzania skarbca w Oddziale Regionalnym NBP we Wrocławiu.