Zakochani w sztuce, czyli „Przebrani za obrazy”

W ramach akcji FERIE NA WYNOS uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej zabawie pod nazwą „Zakochani w sztuce, czyli przebrani za obrazy”.

W zabawie wzięli udział następujący uczniowie:  Stanisław Wojnarowcz, Kacper Kotwin, Łucja Dubik, Eliza Dubik, Filip Bobowski, Łucja Fitrzyk, Weronika Gaweł, Błażej Filipowicz i Milena Cholewińska. Aby wcielić się w postać z obrazu, uczniowie musieli się solidnie do tego zadania przygotować i zebrać odpowiednie materiały. Wyobraźni nie było końca. Jedni skorzystali z kawałka zasłonki, starej babcinej serwety, czy też firanki,  a inni z nowoczesnej peruki i aksamitnych tiuli.

Uczniowie – niczym profesjonaliści – zwrócili uwagę na każdy szczegół, między innymi na: ułożenie dłoni, mimikę twarzy,  oraz układ całej sylwetki, a także na światło, które nadaje całej kompozycji wrażenie trójwymiarowości i głębi. Młodzi artyści i znawcy sztuki zadbali również o takie szczegóły jak uczesanie, biżuterię, czy drobne rekwizyty.

Zdaniem uczniów było to bardzo ciekawe doświadczenie. Bawili się i jednocześnie poznawali największe dzieła sztuki. Zadanie wykonane zostało po mistrzowsku! Przyjrzyjcie się  jak trudno rozpoznać  oryginał.  Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłów i kreatywności,  czekamy na Wasze kolejne interpretacje znanych dzieł sztuki.