Zdalnie „O BEZPIECZEŃSTWIE w CYBERPRZESTRZENI”

Uczniowie klasy VII b pod opieką p. Beaty Melnarowicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez ekspertów – wolontariuszy z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL W związku z okresem pandemii lekcje BAKCYLA prowadzone są wyłącznie w formule online na platformie webinarowej.

Celem zajęć było przede wszystkim zwiększenie świadomości zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni przez uczniów oraz zapoznanie ze sposobami dbania o swoje bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie nauczyli się m. in. tworzyć bezpieczne hasła, aby były silne i jednocześnie łatwe do zapamiętania, identyfikować metody socjotechniczne (m.in. phishing) oraz bezpiecznie korzystać ze smartfona.

Zajęcia to kolejna inicjatywa realizowana w ramach DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021.