Zdrowo żyjemy

Zdrowo żyjemy – pod takim hasłem realizowana była tegoroczna edycja mikołajkowego programu profilaktycznego dla uczniów z klas I-III. Zadania realizowane były w formie zdalnej. Na zajęciach uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

W trakcie rozmów i projekcji filmów edukacyjnych nasi podopieczni uczyli się, jak dokonywać właściwych wyborów podczas planowania codziennych posiłków, a także roli aktywności fizycznej, tak ważnej dla naszego zdrowia. Nauczyciele wykorzystali materiały interaktywne m.in. Instytutu Żywności i Żywienia oraz Ministerstwa Zdrowia.
Na zakończenie projektu dzieci, z pomocą swoich rodziców, wykonały pracę plastyczną pt. „Obrazkowy przepis na zdrowe śniadanie”. Nagrodą dla każdego ucznia biorącego udział w programie będzie upominek w formie paczki ze słodyczami, którą zapewne przygotował dla nich sam Święty Mikołaj.
Wielu naszych uczniów żałuje, że w tym roku nie będzie mogło spotkać się osobiście z Mikołajem, dlatego przygotowały dla niego filmiki, w których mówią, że na niego czekają, że go kochają i bardzo, bardzo dziękują za wszystkie prezenty.
Iwona Pawelec