„Witaj majowa jutrzenko…”

26 kwietnia uroczyście uczciliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Konstytucja 3-Maja była pierwszą demokratyczną konstytucją w Europie i drugą na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych – ustawą określającą zasady rządzenia w naszym państwie. Gwarantowała każdemu mieszkańcowi Polski wolność, między innymi wolność słowa i wiary. Była dowodem, że Polacy potrafili znaleźć siły na wydobycie kraju z upadku. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Sala mieniła się kolorami bieli i czerwieni. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w montażu słowno – muzycznym. Przybliżyli tym samym historię powstania Konstytucji 3-Maja, co wzbogaciło naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Uroczystość podobała się uczniom i nauczycielom, czego wyrazem były końcowe gromkie brawa dla organizatorów i wykonawców. Spotkanie budziło uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiało wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Dyrektor szkoły podziękowała organizatorom za wspaniale przygotowane występy oraz życzyła wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania.