Czytanie, słuchanie, opowiadanie

Pięciolatki pięknie przygotowały się na spotkanie z książką. Głównym celem zajęć było pogłębienie wiedzy oraz uaktywnianie dzieci do działań z książką. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione książeczki, bajki, opowieści, z których powstała klasowa wystawa.

Każde dziecko miało okazję zaprezentować swoją książeczkę i opowiedzieć dlaczego warto po nią sięgnąć. Pola wykonała nawet swoją własną książeczkę o zwierzątkach z ilustracjami i podpisami. Dzieci spisały się na medal, wykazały się bogactwem słownictwa i dobrą znajomością treści, a występ przed kolegami dał każdemu możliwość pokazania swoich umiejętności. Wysłuchały również opowieści przekazującej pozytywne wzorce zachowań „Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę!” Przeżyły przygody Fajniaków- pomocników przyrody w opowiadaniu „Gang Fajniaków i sprzątanie świata”.