Misiowe zabawy logopedyczne

“Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula”

Dzień Pluszowego Misia to święto ukochanej przytulanki  dzieci. Nic więc dziwnego, że mały miś stał się tak ważną osobistością, że doczekał się utworzenia swojego święta. Motyw misia można wykorzystać do wielu różnych aktywności. Święto tej wyjątkowej zabawki spowodowało, że również podczas zajęć logopedycznych nie mogło zabraknąć ćwiczeń i zabaw z misiem. Maluchy tym razem nabywały umiejętność wypowiadania się na temat „Co ma miś i co robi?”  na podstawie tego, co widzą na ilustracjach.  Wylosowane obrazki zachęcały dzieci do zabrania głosu, tym samym rozwijając mowę i umiejętności komunikacyjne w sytuacjach spontanicznych. Przedszkolaki ćwiczyły również swoje buzie oraz układały misia z części. Na koniec nazywały smakołyki, a następnie karmiły misia łyżeczką.