Wielkanoc tuż, tuż…

Na zajęciach logopedycznych zawsze pamiętamy o świątecznych tradycjach, a Wielkanoc to temat dający wiele możliwości do zorganizowania ciekawych ćwiczeń.

Z tej okazji podczas grupowych zajęć przedszkolaki bogaciły słownictwo związane z tradycjami i obchodami Wielkanocy, doskonaliły sprawność artykulacyjną z wykorzystaniem wiosennych ilustracji, łączyły w pary takie same pod względem dźwiękowym kolorowe pisanki. Maluchy świetnie poradziły sobie z układaniem obrazków do rysowanego wierszyka „Kurczątko” w kolejności rysowanych elementów. Nie zabrakło też ćwiczenia oddechowego, podczas którego dzieci na wdechu przenosiły za pomocą rurki kolorowe elementy na pisankę i kurczaka. Zajęcia bardzo podobały się maluchom i upłynęły w radosnej, wiosenno- świątecznej atmosferze.