Ćwiczenia logopedyczne z dynią

Jesień trwa w najlepsze, zachwyca nas pięknymi kolorami i obsypuje  bogactwem warzyw i owoców. Wśród nich symbol jesiennego bogactwa jest dynia, która końcem października miała swoje święto. Zajęcia logopedyczne w grupach przedszkolnych były inspirowane właśnie tym tematem.

Dzieci bardzo dobrze znają to warzywo i chętnie opowiadały o wyglądzie dyni oraz daniach, jakie można z niej wyczarować. Pięknie ćwiczyły swoje buzie z wykorzystaniem obrazków z dyniami oraz dobierały do każdej z nich pasujący cień. Chętnie  dmuchały po stole przez rurkę na papierowe elementy, które lądowały na papierowych tackach. Za pomocą słomki przenosiły pomarańczowe kółeczka na obrazek dyni. Na koniec bawiły się w karmienie „głodnej dyni”.