Dzień Czystego Powietrza

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu.

Z okazji tegorocznych obchodów tego dnia  w ramach zajęć świetlicy i pracy dodatkowej dla chętnych uczniów stworzyliśmy prace plastyczne o tematyce powietrza, smogu, zanieczyszczeń, skutków zanieczyszczeń powietrza, ich powstawaniu oraz sposobach, by zadbać o czystość powietrza.Plakaty w dowolnej technice ozdobiły gazetkę szkolną.Bardzo dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie.