Dzień Wiosny u pierwszaków

21 marca dzieci z klasy 1b z samego rana udały się korowodem z Marzanną ulicami Męcinki w celu powitania wiosny. Spacerowały z kolorowymi kwiatuszkami z bibuły, radośnie śpiewając piosenki na powitanie wiosny.

Kiedy wróciły do szkoły, dostały bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ każdy uczeń miał wykonać pyszną, kolorową, ale przede wszystkim zdrową kanapkę. Najpierw dzieci wylosowały sobie ze zdjęć wzór kanapki, a następnie przystąpiły do wykonania zadania. Wszyscy podeszli do tej sprawy bardzo poważnie, ponieważ „dzieła”, jakie dzieci wykonały, były identyczne z tymi, które wylosowały na zdjęciach. Na koniec każdy przystąpił do najprzyjemniejszej części, czyli do zjedzenia swojego posiłku.

Następnie wszyscy uczniowie wykonali piękne prace plastyczne – udekorowali kolorowymi bibułkami Panią Wiosnę. Na koniec wszyscy udali się do sali gimnastycznej, by zatańczyć wspólny Taniec Kolorowej Skarpetki w ramach solidarności z osobami z Zespołem Downa.