Europejski Dzień Języków

26 września na całym naszym kontynencie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych uczniów niebanalny konkurs międzyklasowy pn.: „Rozkoduj Europę”. Zabawa polegała na odpowiadaniu przez klasowe drużyny na ukryte w różnych miejscach zakodowane kodem QR pytania dotyczące kultury, języków i zwyczajów wybranych krajów europejskich. Na korytarzach zaroiło się od poszukiwaczy schowanych w różnych przedziwnych miejscach zadań. Zwycięzcami w tej dość trudnej rywalizacji okazała się klasa VIII. Zaraz po nich, na przysłowiowym „pudle” uplasowała się klasa VIB i VB. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała talon zwalniający całą klasę z niezapowiedzianej kartkówki lub odpowiedzi przy tablicy w wybranym przez nich dniu. Gratulujemy!