Gminny „Pegazik” rozstrzygnięty

W środę, 27 lutego w sali widowiskowej w Męcince odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Udział w nich wzięli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach oraz z Zespołu Szkół w Męcince.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbieta Chodor, Dyrektor SP w Piotrowicach Jolanta Cisoń, Wicedyrektor ZS w Męcince Wioletta Buczkowska oraz panie Dorota Królikowska i Nina Wiktorowska. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór najlepszej trójki w każdej z kategorii był niełatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom recytacji.

Miejsca zajęli:
– w kategorii klas IV-VI:
I miejsce Aleksandra Koszela ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach
II miejsce Patryk Stadnik oraz Milena Cholewińska z Zespołu Szkół w Męcince
III miejsce Maja Ankus ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach

– w kategorii klas VII-VIII:
I miejsce Natalia Filip ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach
II miejsce Dominika Wnuk z Zespołu szkół w Męcince
III miejsce Katarzyna Ciesielska ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach .

Na etapie powiatowym gminę Męcinka będą reprezentowały Natalia Filip oraz Aleksandra Koszela.

źródło i fot. SP Piotrowice