Konkurs o smokach podsumowany

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka o smokach”, organizowany przez PORE – Bibliotekę Pedagogiczną w Jaworze we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami szkolnymi. W szkole podstawowej w Męcince na konkurs wpłynęło 11 prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami.

Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej, promocja czytelnictwa wśród uczniów oraz dobywanie wiedzy poprzez zabawę. Prace dotyczyły dowolnej książki wybranej przez dzieci, w której występują smoki. W etapie szkolnym wyróżnienia otrzymali: Gabriela Bryłkowska kl. 2, Nikodem Łoniewski kl. 1b i Zofia Kordas kl. 1a. Ich prace zostały przesłane na etap powiatowy konkursu. Pozostałe prace wykonali uczniowie: Rozalia Malinowska kl. 3. Nikola Mieczkowska kl. 2, Julia Oksińska kl. 2, Kornel Gałuszka kl. 2, Julia Jarocha kl. 2, Sergiusz Wodecki kl. 1b, Wiktor Olewiński kl. 1b oraz Ingeborga Olewińska kl. 1b. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem wychowawców, a nad etapem szkolnym konkursu czuwała pani bibliotekarka Agnieszka Śmiłowska.